ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Čelákovice, Lysá nad Labem a Středočeský kraj

Spojení historie i novostaveb: Proměna menzy ve školu i dílo architekta Bofilla

25. 11. 2022 | Na projekt Nové ve starém, který pražská Galerie Jaroslava Fragnera (GJF) uvedla před jedenácti lety, navazuje aktuální výstava nazvaná Dialogy v čase / Hommage à Ricardo Bofill. Ta představuje více než pět desítek rekonstrukcí, novostaveb i projektů ve veřejném prostoru, v nichž se historie potkává se současností.

Podívejte se: Bývalá televizní reportérka vystavuje v Hostivici své obrazy

25. 11. 2022 | Městská knihovna sídlící v areálu zámku v Hostivici hostí až do konce roku prodejní výstavu Lenky Angeliky Tiché nazvanou Tajemství. K vidění i prodeji jsou obrazy s minerály a přírodninami.

Advent v technickém muzeu nabídne grafit, krystalku i natáčení před kamerou

24. 11. 2022 | Čekání na Vánoce může zpestřit program v rámci adventních sobot. To je nabídka, s níž přichází Národní technické muzeum v Praze. A Jana Dobisíková z jeho týmu zdůrazňuje, že na své si mohou přijít jak ti menší, tak dospělí návštěvníci. Za účast návštěvníci zaplatí ceníkové vstupné do muzea plus příplatek ve výši od 60 do 90 korun.

Obrazem: Spejbl a Hurvínek rozsvítili stromeček a od dětí si přejí obrázky

24. 11. 2022 | Vánoční sezonu zahájili ve čtvrtek v Divadle Spejbla a Hurvínka. Před divadlem si loutky s dětmi zazpívaly koledy a rozsvícením vánočního stromu zahájily adventní část programu. Děti pak vyzvaly k účasti ve výtvarné soutěži. Na akci jsme se byli podívat i s redakčním objektivem.

Řád Bílého lva má muzeum - ukazuje historii i současnost nejvyššího vyznamenání

24. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Historii i současnosti nejvyššího státního vyznamenání Řádu Bílého lva se věnuje výstava v prostorách Pražského hradu. Otevřeno tam bylo Muzeum Řádu bílého lva.

Obraz Toyen se v aukci prodal za 35 milionů. Nejdražším dílem malířky ale není

21. 11. 2022 | Dílo malířky Toyen z roku 1956 Skryt v jejich obrazech se na aukci v neděli 20. listopadu v Obecním domě v Praze prodalo za 34,7 milionu korun včetně aukční přirážky 24 procent. Vyvolávací cena byla 18 milionů korun. Sdělil to za pořádající společnost European Arts Miloš Svoboda. Nejdražším dílem Toyen prodaným v tuzemské aukci zůstává obraz Cirkus, za který nový majitel loni zaplatil konečnou cenu 79,56 milionu korun. ...

Zemřel jazzový hudebník a skladatel Pavel Smetáček. Bylo mu 82 let

20. 11. 2022 | Ve věku 82 let v neděli zemřel klarinetista, saxofonista a skladatel Pavel Smetáček. Úmrtí vedoucího souboru Traditional Jazz Studio ČTK oznámila jeho rodina V letech 1994 až 1998 působil Smetáček také jako diplomat na českém velvyslanectví v Římě.

Most ani Okresní přebor Prušinovský nepřekonal. Grand Prix chybí větší zrychlení

20. 11. 2022 | Seriál Most! mu zajistil nehynoucí slávu. Ale také velká očekávání s každým dalším projektem. Což se aktuálně týká černé komedie Grand Prix, kterou Jan Prušinovský od čtvrtka představuje v kinech. Je zábavná a o třídu výš než mnohé domácí komedie, zůstává ale průměrnou hříčkou.

Olympic zahájil koncertem oslavy 60 let, fanoušci jásali, zpívali i plakali

19. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Ve vyprodané pražské Lucerně se v pátek 18. listopadu uskutečnil úvodní koncert turné s názvem Respect Tour Vlak, co nikde nestaví, na kterém skupina Olympic zahájila oslavy svého 60. výročí. Kapela v nostalgicky laděném programu rozjásala fanoušky, kteří si refrény známých písní zazpívali spolu s ní.

KVÍZ: Mikoláš Aleš. Co víte o životě slavného umělce o jeho díle?

19. 11. 2022 | Mikoláš Aleš je známý především jako autor lunet pro Národní divadlo v Praze. Poté, co opustil malířskou kariéru, se začal živit jako ilustrátor časopisů a knih. Proslulé jsou třeba i jeho malby na fasádách domů. Jeho osobností se nechal Jaroslav Seifert inspirovat k napsání sbírky básní Šel malíř chudě do světa. 18. listopadu uplynulo 170 let od narození slavného umělce.

Zdroj: prazsky.denik.cz | Další zprávy »
02:11:51 | 27.11.2022

Neděle 27.11.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.