ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Česko čeká večer silný vítr. Může lámat větve stromů, varují meteorologové

3. 10. 2023 | Po nynějších mimořádně teplých dnech dorazí do Česka dnes večer a v noci studená fronta, kterou doprovodí silný vítr. Meteorologové očekávají nárazy větru o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, v některých oblastech mohou být i silnější, informoval dnes ČTK Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Rekordní měsíc: Letošní září bylo v Klementinu nejteplejší od počátku měření

3. 10. 2023 | Letošní září se v pražském Klementinu zapsalo jako nejteplejší od počátku měření na této stanici, tedy od roku 1775. Průměrná měsíční teplota dosáhla 19,6 stupně Celsia, odchylka od dlouhodobého průměru z let 1775 až 2014 činila 4,4 stupně Celsia. Na svém webu o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Další změny na Pražském hradě: Řeháková končí i jako mluvčí prezidenta

2. 10. 2023 | Markéta Řeháková ke konci října skončí ve funkci mluvčí prezidenta Petra Pavla. Prvotní informaci Deníku N v noci na dnešek potvrdil tiskový odbor Hradu. V průběhu října už Řeháková v kanceláři prezidenta republiky nebude působit, poměr ukončí dohodou, uvedl Hrad.

Poslední tropy? Teploty vystoupají ke třicítce, pak přijdou bouřky a ochlazení

2. 10. 2023 | Teploty tento týden překonají zřejmě i rekordně horký konec září. V pondělí bylo nejtepleji v Dobřichovicích, a to 28,1 stupně Celsia, teplotní rekordy padly zhruba na čtvrtině stanic měřících alespoň 30 let, řekla ČTK Petra Sýkorová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V úterý mohou teploty vystoupat až na 29 stupňů Celsia. Od středy se pak skokově ochladí na 15 až 19 stupňů. Podobné teploty vydrží až do konce týdne.  ...

Klimatických aktivistů přibývá. Jejich akce budou agresivnější, odhadují experti

2. 10. 2023 | Válkou zmítaný Súdán, terorismem trpící Somálsko a švýcarské finanční centrum Lugano toho nemají moc společného. Spolu s padesáti dalšími zeměmi světa se v nich ale v září konaly klimatické protesty hnutí Fridays for Future. Není jediné, které požaduje konec fosilních paliv. Dle odborníků podobných skupin přibývá a radikalizují se.

Fiala pogratuloval Ficovi k vítězství. Slovensku popřál rychlé sestavení vlády

1. 10. 2023 | Premiér Petr Fiala (ODS) věří v další úzkou spolupráci Česka a Slovenska. Slovákům popřál, ať jejich povolební vyjednávání vedou k sestavení dobré vlády. Lídr nejsilnějšího opozičního hnutí ANO Andrej Babiš Slovákům přeje vládu, která bude pracovat pro lepší životy lidí a v Evropě bude hájit zájmy slovenských občanů. Politici tak reagovali na výsledek slovenských voleb, ve kterých zvítězilo hnutí Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Roberta Fica. Podle bývalého českého prezidenta Václava Klause je ...

Češi si užijí den kávy. Podle průzkumu ji pijí skoro všichni

1. 10. 2023 | V neděli ráno si celý svět přiťukne oblíbeným životabudičem. Na 1. října totiž připadá Mezinárodní den kávy. Právě tento aromatický nápoj je v Česku fenomén, podle průzkumu si 85 procent Čechů dá denně alespoň jeden šálek. Svátek si i proto užije řada lidí napříč republikou a po více dní. Na mnoha místech pro ně totiž mají připravený bohatý kávový program. 

Slovenské volby sledují i politici v ČR. Fandí Ficovi, Šimečkovi i Pellegrinimu

30. 9. 2023 | Slováci právě vhazují do volebních uren hlasy pro své favority v parlamentních volbách. Ty vzbuzují emoce a silné výroky nejen na Slovensku. Na sociálních sítích je komentují i čeští politici. Jejich preference jsou různé.

PODCAST: Ladislav Kudrna, muž na zkoumání totality

30. 9. 2023 | „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Pavel nového velvyslance v Moskvě nechce. Vydali bychom se Rusku na milost, řekl

29. 9. 2023 | Petr Pavel byl zvolen před osmi měsíci, ačkoli jemu to připadá, že to bylo teprve před pár dny, jak uvedl v nejnovějším díle pravidelných debat Deníku. Co zatím považuje za nejdůležitější úspěch? „Na jedné straně je to naplnění snahy o otevření úřadu a Pražského hradu jak fyzicky, tak informačně, dále navázání vnitropolitického dialogu s ústavními činiteli a opozicí. V neposlední řadě bych zmínil aktivní zahraniční politiku nejenom ve vztahu k našim sousedů, organizacím, jejichž jsme členy, ale ...

Kroky vlády někdy nepůsobí promyšleně, řekl Pavel. Chápe ale kompromisy

29. 9. 2023 | V některých věcech se s vládou nutně musíme lišit, řekl v debatě Deníku prezident Petr Pavel. Podle něj to ale mezi ním a vládou neskřípe.

Unisex toalety ve školách? Návrh vyvolal kulturní válku, odpůrci se bojí o dívky

29. 9. 2023 | Výtky mnoha politologů, že současná vláda neumí dobře vysvětlovat své kroky, se potvrdily u přípravy nové hygienické vyhlášky pro základní a střední školy. Jedním z jejích bodů je totiž možnost zřídit „unisex“ toalety. Vyhláška má umožnit zrušit povinnost mít oddělené toalety pro chlapce a dívky. Proti tomuto kroku už vznikla petice. Předkladatelka nové normy, poslankyně Renáta Zajíčková (ODS), však tiší vášně. Podle ní jde jen o možnost variabilního využití prostor. ...

Prezident Pavel v debatě hovořil o krocích vlády i nominaci soudce Simona

29. 9. 2023 | /VIDEO/ Prezident Petr Pavel se v posledním měsíci začíná silněji vymezovat vůči Fialově vládě. Začalo to sporem o důchodovou novelu, jejíž účinnost odloženým podpisem zpozdil o měsíc. Kabinetu vyčetl, že jednal překotně a nedal jemu ani lidem dostatek času. Kromě toho kritizoval fakt, že v případě mimořádně vysoké inflace by zvolené řešení vyšlo státní pokladnu na víc peněz než dosud platný valorizační mechanismus. ...

Historik Ladislav Kudrna: Nevěřím, že za minulostí můžeme udělat tlustou čáru

29. 9. 2023 | Ladislav Kudrna stojí v čele Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) od loňského května. Ani jemu se nevyhnuly spory se zaměstnanci. Stojí za tím „revizionističtí“ historikové, nebo je minulost, kterou instituce zkoumá, zkrátka moc čerstvá? I o tom s ním Deník hovořil. 

V Česku znovu padaly teplotní rekordy. Nejvíce stupňů naměřili na Litoměřicku

28. 9. 2023 | Třetí den v řadě ve čtvrtek v Česku padaly teplotní rekordy na desítkách míst. Zaznamenalo je 54 ze 162 stanic, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Doksanech na Litoměřicku, kde naměřili 27,8 stupně Celsia. ČTK to řekla Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Okolo 27 stupňů by se měly nejvyšší teploty pohybovat i v pátek, poté se ochladí.

Historik Ladislav Kudrna: I hrdinové mohou udělat něco, nač nejsou úplně pyšní

28. 9. 2023 | Jak se dívat na nedávnou historii? Byla normalizace dobou temna, nebo si lidé tehdy našli způsob koexistence s režimem? Proč ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Ladislav Kudrna mluví o revizionistických historicích? I to jsme rozebírali v rozhovoru pro Deník.

Konec září bude v Česku slunečný. Víkend ale přinese ochlazení

28. 9. 2023 | Slunečné a teplé počasí vydrží v Česku i ve čtvrtek a v pátek. Na víkend se ale zatáhne a ochladí. Zejména v sobotu by mělo pršet ve většině Česka, odpolední maxima budou jen těsně nad 20 stupni. Na začátku příštího týdne by ovšem opět mělo přijít krátké oteplení. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Česku opět padaly teplotní rekordy, ve Šternberku naměřili 28 stupňů

27. 9. 2023 | V Česku ve středu opět padaly teplotní rekordy. Zaznamenalo je 63 ze 162 stanic, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo ve Šternberku, kde odpoledne naměřili 28 stupňů Celsia. Pro tuto stanici to ale nové maximum pro 27. září nebylo. Na facebooku o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Velmi teplo má být v Česku také ve čtvrtek i v pátek.

Matka prodávala dceru, otčím ji znásilňoval. Soud přesto potrestal oběť za lhaní

27. 9. 2023 | Otec Zuzanu začal zneužívat, když jí bylo pět. V devíti letech ji brutálně znásilnil ve sklepě. Svoji bolest a utrpení vkládala na papír. Malovala se, jak leží v posteli od krve, panenkám kreslila penis. „Matka obrázky hodnotila jako ošklivé. Neptala se, proč to kreslím. Zmačkala je a vyhodila,“ vypráví v rozhovoru Zuzana S., která si pro ochranu sebe a dětí změnila jméno.

V kalendáři podzim, venku léto. Úterní počasí v ČR přepisovalo rekordy

26. 9. 2023 | Meteorologové zaznamenali rekordní teplotu pro 26. září na čtvrtině ze 162 dlouhodobě měřících stanic. Na východě Čech a na Moravě bylo i přes 27 stupňů Celsia. Vůbec nejvíc ukázal teploměr v Hrušové na Orlickoústecku, kde bylo 27,6 stupně. Vyplývá to z informací na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zdroj: Deník - https://denik.cz
12:14:18 | 03.10.2023Zpravodajství ČelákoviceDnes.cz

České dráhy posilují bezpečnost v příměstských vlacích ve Středočeském kraji

Od začátku září České dráhy zvyšují bezpečnost ve vybraných příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. "Nyní máme k dispozici šest hlídek, které dohlížejí na bezpečnost ve více než čtyřiceti ranních a večerních spojích. Zároveň zvyšujeme ...

V domech nejen kradl, ale také sledoval spící lidi. Policie ho po letech dopadla

Detektivové po tříletém intenzivním pátrání dopadli muže, který se několik let nepozorovaně vloupával do rodinných domů, ve kterých v tu dobu spali li ...

Středočeský kraj zajistí školní stravování pro více než tisíc pět set dětí

Středočeský kraj se i v tomto školním roce zapojí do projektu "Obědy do škol". Cílem projektu, který zastřešuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, ...

Značkou Středočeská Regionální potravina se pyšní Český hrášek, Harlekýn i 13 Polotmavá

Ocenění značkou kvality Regionální potravina si z rukou ministra zemědělství Marka Výborného, hejtmanky Středočeského kraje Petry Peckové a generálníh ...

Středočeští kriminalisté odhalili několik velkopěstíren konopí. Z výroby a distribuce je obviněno 11 osob

Během dvou připravených realizací zadrželi kriminalisté na území několika krajů, a ve spolupráci se zásahovými jednotkami, dva Čechy a devět cizinců, ...Úterý 3.10.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes