ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Čeští farmáři volají po odstřelech vlků. Pomoci jim má smrt poníka

17. 6. 2024 | Osm let volají farmáři z východočeského Broumovska po redukci vlčí populace, která jim ročně způsobuje milionové škody. Šelmě hraje do karet fakt, že její jméno figuruje v Bernské úmluvě. Tedy v dokumentu chránícím vzácné živočichy. To by se však brzy mohlo změnit. V Česku se vyskytuje na 150 vlků.

Česko čekají tropické teploty a bouřky, na víkend se mírně ochladí

17. 6. 2024 | Česko čeká několik velmi teplých dní až s tropickými teplotami, od středy možná také s intenzivními bouřkami. S víkendovým mírným ochlazením přijde déšť. Vyplývá to z oznámení Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti X a z předpovědi na jeho webu.

Co trápí české děti? Mají komplikované vztahy s otci, mnohé nechtějí žít v ČR

16. 6. 2024 | Na červnové konferenci v pražském Mánesu představil institut Solvo výsledky průzkumu Dětství v ČR, který si nechal vypracovat od agentury SC&C. Čísla ukázala na nespokojenost dětí s rodinnými poměry, školou, ale i státem. Šetření se účastnilo 900 dětí a 800 rodičů.

Kulturní válka o trávníky na obzoru? Od sekání obce ustupují v Česku i ve světě

16. 6. 2024 | Huňatý zelený pažit, kde každé stéblo trávy zařezává podle pravítka a tvoří souvislý koberec? Těm pomalu zvoní hrana. Stále více lidí se na zahradách rozhodlo popustit přírodě uzdu a trávu seká jen minimálně. Omezit sekání na nutné minimum a řídit se víc podle počasí se odhodlává také stále více měst. Část občanů, na rozdíl od ekologů, kteří tleskají, o tom ale nechce ani slyšet. Upozorňují na nepořádek a mají obavy z přemnožení klíšťat. ...

Letní tábory 2024: Kde je volno, proč přidat pojistku a kde sehnat příspěvek

15. 6. 2024 | Bezmála už jen dva týdny zbývají do konce školního roku a do chvíle, kdy se tisíce dětí rozjedou na letní dětské tábory. Pokud teprve teď rodiče nebo jejich potomci začali mít zájem o účast na letním táboře, není ještě všechno ztraceno. Kapacity nejsou všude ještě vyčerpané, volno hlásí hlavně pobyty v zahraničí u moře nebo s výukou angličtiny. Odborníci se shodují, že v letošním roce si rodiče za dětskou rekreaci opět připlatí. Deník v přehledu poradí, jak letní tábor vybrat, co by nemělo chybě ...

Kalousek šanci nemá, nová ODS jsou Motoristé, řekl Andrej Babiš

14. 6. 2024 | Další díl seriálu Deníku pod názvem Co na to Andrej Babiš se věnoval výsledkům eurovoleb a posunům na české politické scéně. Koalice Přísaha a Motoristé i Stačilo! mají podle expremiéra a šéfa hnutí ANO šanci zopakovat svůj úspěch i ve volbách do sněmovny v roce 2025.

Babiš: Jsme na cestě k pádu Římské říše. Máme plno pohlaví a tyhle nesmysly

14. 6. 2024 | Jasným vítězem eurovoleb v Česku je hnutí ANO. Získalo více než 26 procent hlasů, za které jim připadlo sedm mandátů. Vyšší počet křesel z europoslanců dělá podle předsedy Andreje Babiše z hnutí bohatou nevěstu při vyjednávání o tom, do jaké frakce se v evropském parlamentu přidá. 

VIDEO: O výsledku eurovoleb i korespondenční volbě. Babiš odpovídal v debatě

14. 6. 2024 | Deník přinesl další z pravidelných živých debat, v nichž expremiér a lídr opozičního hnutí ANO Andrej Babiš odpovídá na otázky redaktorky Deníku Kateřiny Perknerové. Hlavním tématem páteční debaty byl výsledek nedávných voleb do Evropského parlamentu. Nestihli jste její přímý přenos? Záznam najdete v článku. 

Do Evropy míří vlna veder, brzy zasáhne i Česko. Teploty vyšplhají nad 30 stupňů

14. 6. 2024 | Česko čeká příští týden výrazné oteplení, kdy teploty mohou dosahovat až 33 stupňů Celsia. Meteorologové varují před vlnou veder, která přinese vysokou zátěž pro lidský organismus. Doporučují lehké oblečení, ochranu před sluncem a dostatečný příjem tekutin. Zažijeme tropický den? A kdy přesně?

Miroslav Kalousek: Nevylučuji, že budu kandidovat do Sněmovny

14. 6. 2024 | Nemá žádnou politickou funkci, ale pořád je ho všude plno. Miroslav Kalousek poskytuje rozhovory, je aktivní na sociálních sítích, analyzuje nálady voličů a také kritizuje pětikoaliční vládu. Jinak řečeno zřejmě si připravuje půdu pro velký comeback. I o tom jsme  mluvili v povolebním rozhovoru.

Založení nové pravicové strany pokládám téměř za jisté, říká Miroslav Kalousek

14. 6. 2024 | Třiadvacet let byl Miroslav Kalousek poslancem, ve dvou vládách byl ministrem financí, šéfoval KDU-ČSL a TOP 09. Založí další stranu? V pravidelném pátečním rozhovoru Deníku to nevyloučil.

Komár tygrovaný už je i v Česku: Jak vypadá, jaké nemoci přenáší, jak se chránit

13. 6. 2024 | Komár tygrovaný se následkem teplejších zim šíří Evropou včetně Česka. Dokázal se adaptovat i na zdejší klima. Jeho štípnutí může být pro člověka nebezpečné, jelikož tento hmyz pocházející z Asie šíří horečku dengue i další tropická onemocnění. Evropské zdravotnické organizace potvrzují narůstající počet nakažených. Existují však způsoby, jak se vetřelci bránit, případně také zabránit jeho šíření a množení. Deník přináší přehled nejdůlěžitějších otázek týkajících se invazního komára a odpovědí n ...

Prezident Petr Pavel předal Zuzaně Čaputové Řád Bílého lva

13. 6. 2024 | Prezident Petr Pavel ve čtvrtek v poledne předal na Pražském hradě nejvyšší státní vyznamenání Řád Bílého lva občanské skupiny I. třídy končící slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové za přínos k rozvoji vztahů mezi oběma zeměmi. Zuzana Čaputová udělila Petru Pavlovi nejvyšší slovenské státní vyznamenání Řád bílého dvojkříže za zásluhy o všestranný rozvoj vztahů.

V závěru týdne se oteplí, přijdou ale přeháňky a bouřky

13. 6. 2024 | V Česku se v závěru týdne oteplí, v sobotu teploty vystoupají až na 28 stupňů Celsia a v neděli na 25 stupňů. O víkendu zároveň meteorologové očekávají přeháňky a bouřky. Podobný ráz počasí bude pokračovat i během první poloviny příštího týdne, kdy teploty přesáhnou i tropickou třicítku, pak se ochladí. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Sítěmi kolují dezinformace o obézní Miss Alabama. Není vítězkou klasické soutěže

13. 6. 2024 | Také v českých médiích a sociálních sítích se na přelomu května a června hojně šířil snímek obézní mladé Američanky Sary Millikenové, dekorované stuhou Miss Alabama. Všechny příspěvky zdůrazňovaly právě její obéznost v kontrastu s titulem Miss. Proruské dezinformační kanály to vydávaly za důkaz „dekadence USA“. Věc má jeden háček: soutěž Miss Alabama není vůbec klasickou soutěží krásy Miss USA, jež vrcholí na Miss Universe. ...

Platy v Česku: Kolik je průměrná mzda, jaká zaměstnání jsou nejlépe placená

13. 6. 2024 | V posledních dvou letech rostly mzdy Čechů pomaleji než inflace. Oproti minulému roku lidem v peněženkách přibyly necelé tři tisíce. Ovšem jen těm, kteří pobírají průměrnou mzdu. Kolik Češi vydělávají a kdo si polepšil v posledním roce nejvíc, zjišťovala datová redakce Deníku. 

Poslední zahraniční cesta: Slovenská prezidentka Čaputová se sešla s Pavlem

12. 6. 2024 | Prezident Petr Pavel s manželkou Evou dnes odpoledne na Pražském hradě přijali končící slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou s partnerem Jurajem Rizmanem. Obě hlavy státu hovořily o dalším rozvoji vzájemných vztahů, dopadu konfliktu na Ukrajině na obě země, jejich ekonomiky a bezpečnost i o výsledcích víkendových voleb do Evropského parlamentu. Na tiskové konferenci po jednání na Pražském hradě to řekl Pavel. Blízkost mezi zeměmi je podle Čaputové důležitá a významná obzvlášť v době, kdy celý ...

Pokus o atentát na ústavu. Opozice se opět staví proti korespondenční volbě

12. 6. 2024 | Sněmovní opozice se opět staví proti zavedení možnosti korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. Předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala při dnešním závěrečném schvalování koaliční volební novely řekl, že jde o pokus o atentát na ústavu. Fiala vystoupil jako řečník s přednostním právem.  Jednání dolní komory k hlasování poštou bude pokračovat v pátek. 

Bekim Aziri si zlomil páteř, na předloktí si pak vytetoval nezabudni si vozík

12. 6. 2024 | Adrenalin a nebezpečí měl v krvi. V den, kdy mohl z bikrosových závodů odstoupit, dal přednost svému egu. Po pádu na kole si zlomil krční obratle a poranil míchu. V šestnácti letech skončil na vozíku. I přes prognózy lékařů se dokázal díky své houževnatosti postavit na nohy. „Od začátku jsem byl pozitivní. Vždycky jsem byl takový. První, co mě po probuzení v nemocnici napadlo, bylo, že už si asi nikdy „nezatrtkám,“ vypráví v rozhovoru slovenský influencer, moderátor a komik Bekim Aziri. ...

Prodejci budou muset hlásit podezřelé nákupy zbraní, schválili poslanci

11. 6. 2024 | Prodejci zbraní a střeliva zřejmě budou muset hlásit policii podezřelé nákupy dříve než od roku 2026, kdy začne platit nový zbraňový zákon. Policie má získat širší možnosti pro zajištění zbraní. Počítá s tím vládní novela platného zákona, kterou v úterý Sněmovna v prvním kole podpořila. Před dalším schvalováním normu projedná sněmovní výbor pro bezpečnost.

Zdroj: Deník - https://denik.cz
12:14:49 | 17.06.2024Zpravodajství ČelákoviceDnes.cz

Středočeši stárnou, počet seniorů v regionu se během tří dekád navýší o polovinu

Středočeský kraj reaguje na zvyšující se počet obyvatel a také na stárnutí obyvatelstva. V místech s největší poptávkou po lůžkách v domovech pro seniory vzniknou nová zařízení, či dojde k navýšení kapacit u stávajících poskytovatelů. Senioři budou ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...

Expert: V boji se závislostmi stále chybí dostatečná prevence

V České republice stále chybí dostatečná prevence v boji s alkoholem. Vyplývá to i z aktuálního průzkumu Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Pouze 52 % ...

Jak postupovat při reklamaci zájezdu

S příchodem teplého počasí již mnoho Čechů tráví pracovní dny sněním nad letní dovolenou a relaxováním (zejména) u moře. Velká část z nich má také pra ...

O titul České ceny za architekturu se uchází přes tři sta staveb

O titul v letošním, 9. ročníku České ceny za architekturu (ČCA) se uchází 307 staveb realizovaných v posledních pěti letech na území České republiky. ...Pondělí 17.6.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes