ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Cizinců v metropoli je více než před dvaceti lety. Jsou významnou pracovní silou

17. 6. 2024 | Podle analýzy pražského Institutu plánování a rozvoje (IPR) počet cizinců v Praze dlouhodobě narůstá. Mezi lety 2001 až 2022 se jejich počet zvýšil z 61 tisíc na 345 tisíc. Bez nich by na pracovním trhu chyběli zaměstnanci.

Pražský happenig připomněl po roce tragédii uprchlíků u řeckého města

15. 6. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Pražský happening před řeckou ambasádou ve Střešovicích připomněl utonulé uprchlíky, kteří zahynuli před rokem u města Pylos.

V bytě ve Vysočanech hořel v sobotu nad ránem byt. Evakuovány byly desítky lidí

15. 6. 2024 | V noci z pátku na sobotu hořelo v bytě ve Vysočanech. Plameny zasáhly kuchyni. Z domu muselo být evakuováno přes sedmdesát lidí.

Koupaliště zahájila sezónu. Podívejte se, kam v Praze vyrazit ven do bazénu

15. 6. 2024 | Na hezké počasí a s ním i příliv návštěvníků čekají otevřená venkovní koupaliště. V metropoli nabízí osvěžení hned několik venkovních bazénu. Deník sestavil přehled pražských koupališť s cenami vstupného a doplňkového programu.

Na Prahu se valí vlna veder. Teploměry brzy ukážou i tropickou třicítku

14. 6. 2024 | Meteorologové předpovídají výrazné oteplení, které by mělo zasáhnout nejen Prahu již tento víkend. Teploty by mohly překročit tropickou hranici třiceti stupňů, což přinese nejen slunečné dny, ale i možnost přeháněk a bouřek. Připravte se na horké počasí a nezapomeňte na dostatečný pitný režim.

Noční plavání v Lipně: Zima se dala vydržet, štafetu ale zastavila mlha

14. 6. 2024 | Jak po proflámované noci se podle Kristýny Dykové cítí čtveřice plavkyň z CZECH LADIES Teamu. Nestrávily ji ovšem v baru, ale ve vodě lipenské nádrže, kde ve čtvrtek 13. června odpoledne odstartovaly pokus přeplavat Vltavu až k jejímu soutoku s Labem. Během noci čtyřčlenná štafeta zdolala přes 30 kilometrů z Nové Pece do Lipna nad Vltavou.

Chrášťanští se rozhodují, zda odmítnou kasina a hazard v obci

14. 6. 2024 | Vyslovit své mínění, zda má obec odmítnout provozování hazardu na svém území, anebo nikoli, což by otevřelo cestu k záměru vybudovat dvě kasina „pro hráče přijíždějící z metropole“, mohou v pátek 14. června obyvatelé Chrášťan na Praze-západ. Po měsících napětí, které se na přelomu zimy a jara vytvořilo právě kvůli plánům na vznik kasin, situace dospěla k rozhodování v místním referendu.

Praha 11 má konečně starostu. V radě městské části se změnila polovina členů

14. 6. 2024 | Po delší době spojené s otazníky znají obyvatelé Jižního Města svého starostu. Ve čtvrtek 13. června zastupitelé Prahy 11 rozhodli, že starostou městské části se stane Martin Sedeke (Společně pro Prahu 11/ODS). Podporu mu vyslovili poměrem hlasů 19:7. Pozice prvního muže či ženy zde kvůli koaličním neshodám zůstávala neobsazena půl roku.

Policie ukončila prověřování střelby na FF UK, věc odložila

14. 6. 2024 | Policie skončila prověřování prosincové střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Případ odložila, uvedlo dnes Městské státní zastupitelství v Praze na síti X. K závěrům se policisté vyjádří zřejmě příští týden - poté, co usnesení o odložení věci doručí všem poškozeným. Muž, kterého kriminalisté spojují také s vraždami v Klánovickém lese a Hostouni, spáchal po střelbě na studenty a pedagogy sebevraždu.   ...

Neštěstí ve Vršovicích: Nákladní auto srazilo seniora. Ten na místě zemřel

14. 6. 2024 | Tragická událost zahalila páteční ráno ve Vršovicích, nákladní vůz se tam střetl s chodcem. I přes okamžitou pomoc bohužel senior svým zraněním na místě podlehl.

L´Etape Czech Republic je tu. Závod se pojede v sobotu a omezí dopravu

14. 6. 2024 | Prahu a Středočeský kraj čeká v sobotu 15. června čtvrtý ročník závodu amatérů na silničních kolech L´Etape Czech Republic by Tour de France. Podle pořadatelů se na akci chystá až 3500 cyklistů. Závodníci odstartují na pražském Strahově a odtud vyrazí do okresů Praha venkov - západ, Beroun, Kladno, Rakovník a poté zpět do Prahy. V dotčených lokalitách bude na některých silnicích omezený provoz.

Žižkov v dýmu. Hořelo v bytě ve třetím patře činžáku ve Vlkově ulici

13. 6. 2024 | /FOTOGALERIE/ Rekonstruovaný byt ve třetím patře činžáku na Žižkově zachvátil ve čtvrtečním odpoledni požár. Obyvatelé domu museli být evakuováni. Dva lidé se nadýchali oxidu uhelnatého.

Druhé kolo přijímaček: Učňáky čelí náporu přihlášek, někde mají stovky zájemců

13. 6. 2024 | V pátek 21. června zveřejní ředitelé středních škol výsledky druhého kola přijímacího řízení. Už nyní jsou ale k dispozici data, která ukazují, že učňovské obory čelí letos silnému náporu. Některé školy hlásí převis i o stovky přihlášek.

Dům Máj Národní se za pár dní otevře veřejnosti. Podívejte se na video interiéru

13. 6. 2024 | Již za několik málo dní, konkrétně v pondělí 24. června, se veřejnosti poprvé otevře zrekonstruovaný dům Máj Národní. Interiérový projekt architektů a projektantů společnosti Prochazka & Partners tedy končí. Nyní se můžete podívat na první video, jak interiér v domě vypadá.

Žhářský útok v Praze označovaný za terorismus zasáhl celkem tři autobusy

12. 6. 2024 | Žhářský útok z minulého týdne, který v našich médiích rozdmýchal slova o domácím terorismu, přijali jako špatnou zprávu někteří příznivci veřejné dopravy. Netajili se obavami, že neúspěšný pokus o podpálení klíčovských garáží pražského dopravního podniku může výrazně omezit pořádání oblíbených akcí pro veřejnost v zázemí dopravní infrastruktury. To se ale zatím neplánuje. Prozatím.

Fata Morgana slaví 20 let. Oslavy v Troji zahájila zpěvačka Aneta Langerová

12. 6. 2024 | Tropický skleník Fata Morgana v pražské Troji slaví 20 let od svého otevření. Během dvou dekád se stal domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a zvířat, a hostil nespočet výstav. Oslavy výročí zahájila zpěvačka Aneta Langerová, která má k botanické zahradě blízký vztah.

Mládě vombata už mohou v Zoo Praha spatřit i návštěvníci. V sobotu dostane jméno

12. 6. 2024 | Návštěvníci Zoo Praha si konečně můžou užít pohled na první mládě vombata narozeného v Česku. I když je to už několik měsíců, co přišlo na svět, až nyní poprvé opustilo vak své matky Winkleigh a vydalo se na krátkou procházku. Odhalení pohlaví i jména mláděte se v sobotu 15. června zhostí patron pražských vombatů Ondřej Sokol v Darwinově kráteru.

Poškození v kauze střelby na fakultě mohou nahlížet do trestního spisu

12. 6. 2024 | Lidé, kteří mají status poškozených v případu střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, už mohou nahlížet do trestního spisu. Policie to dnes uvedla na síti X. Znamená to, že šetření vstoupilo zkompletováním spisu do další fáze. Základní lhůta pro uzavření případu, která je půlroční, uplyne 20. června.

Podívejte se: Hlavní město opět ocenilo nejlepší pražské učitele

12. 6. 2024 | I v letošním roce se uskutečnilo slavnostní vyhlášení ankety Pražský učitel, kde bylo oceněno 21 pedagogů a 22 končících ředitelů za jejich přínos pražskému školství. Tato událost zdůraznila význam kvalitního vzdělávání a ocenila obětavou práci učitelů a ředitelů.

TSK ohradila pozemky kolem tábořiště u úřadu vlády, chystá se vyklizení

12. 6. 2024 | Pražská Technická správa komunikací (TSK) dnes dopoledne ohradila místo, kde táboří před Úřadem vlády ČR aktivisté kolem Ondřeje Thora. Na místě to zjistila zpravodajka ČTK. Starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) věří, že se místo podaří vyklidit ještě dnes, řekla novinářům. Předpokládá, že TSK požádá o součinnost policii. Aktivista před úřadem vlády táboří víc než rok a chce tam zůstat do demise vlády. Prostor nevyklidí, řekl dnes novinářům. Chystaný stavební zábor na místě jeho přístřeš ...Zpravodajství ČelákoviceDnes.cz

Středočeši stárnou, počet seniorů v regionu se během tří dekád navýší o polovinu

Středočeský kraj reaguje na zvyšující se počet obyvatel a také na stárnutí obyvatelstva. V místech s největší poptávkou po lůžkách v domovech pro seniory vzniknou nová zařízení, či dojde k navýšení kapacit u stávajících poskytovatelů. Senioři budou ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...

Expert: V boji se závislostmi stále chybí dostatečná prevence

V České republice stále chybí dostatečná prevence v boji s alkoholem. Vyplývá to i z aktuálního průzkumu Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Pouze 52 % ...

Jak postupovat při reklamaci zájezdu

S příchodem teplého počasí již mnoho Čechů tráví pracovní dny sněním nad letní dovolenou a relaxováním (zejména) u moře. Velká část z nich má také pra ...

O titul České ceny za architekturu se uchází přes tři sta staveb

O titul v letošním, 9. ročníku České ceny za architekturu (ČCA) se uchází 307 staveb realizovaných v posledních pěti letech na území České republiky. ...Pondělí 17.6.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes