ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

První rodiny v Praze opustí ubytovny. Ale magistrát nemá dostatek bytů

26. 2. 2020 | Prvních jedenáct rodin s dětmi se může díky nájemní smlouvě s magistrátem přestěhovat z ubytoven do městských bytů. Další desítce rodin má město přidělit byt v nejbližších dnech.

Praha zvažuje omezení prodeje potravin na osobu. Chce předejít panice

26. 2. 2020 | Praha zvažuje omezení prodeje potravin na osobu, pokud by byla zavedena mimořádná opatření kvůli novému typu koronaviru. Chce předejít panice a vyprázdněným regálům, uvedl server Aktuálně.cz. Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) o opatření už jednal s prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomášem Prouzou.

Šance pro nádraží Vyšehrad. Město jedná o koupi, ve hře je i vyvlastnění

26. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Pražský magistrát plánuje odkoupit chátrající nádraží Vyšehrad. V budově by po rekonstrukci mohla být umístěna Slovanská epopej. O výkupní ceně bývalého nádraží se nyní jedná, ve hře je i vyvlastnění památky. Jednání potrvají do poloviny roku. Novinářům to dnes řekl radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Kvůli koronaviru některé nemocnice v Praze odmítají dárce krve

26. 2. 2020 | Některé pražské nemocnice kvůli novému typu koronaviru odmítají dárce krve, kteří vycestovali mimo Česko. Měsíc po návratu si musí ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) počkat turisté, kteří se vrátili z kterékoliv evropské země mimo Slovenska. Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) platí omezení jen na Itálii. Vyplývá to z informací pro dárce krve na webech nemocnic. Itálie je třetí zemí světa s nejvyšším výskytem nakažených po Číně a Jižní Koreji, nemocných je přes 300. ...

OBRAZEM: Masopust jak řemen! Žižkovský Pepík vedl veselý průvod Prahou 3

26. 2. 2020 | /VIDEO/ Den před Popoleční středou se po celé zemi konaly tradční přehlídky maškar za doprovodu muziky. Žižkovský masopust si Pražané i návštěvníci hlavního města mohli užít už posedmadvacáté. Za účasti několika stovek lidí se masopustní průvod vydal z náměstí Jiřího z Poděbrad ulicemi Prahy 3 přes radnici městské části až ke stadionu fotbalového klubu Viktoria Žižkov.

Holka, nebo kluk? V pražské zoo se narodila opička

26. 2. 2020 | V expozici gueréz pláštíkových mohou návštěvníci zoologické zahrady obdivovat další mládě. Benjamínek skupiny se narodil v pondělí ráno, jeho rodiči jsou Lucie a Katanga a podle chovatelů si zatím vede dobře.

Praha chce mít nábytkovou banku pro sociálně slabé. Hledá se sklad

25. 2. 2020 | Češi včetně těch žijících v metropoli už si zvykli na potravinovou sbírku či jiné dobročinné aktivity. Na podobném principu funguje rovněž nábytková banka. Praha plánuje po vzoru Brna či Liberce založit vlastní městskou nábytkovou banku, kam by občané nosili věci z bytů včetně funkčních spotřebičů, které už u nich doma nemají místo. Ty pak budou sloužit lidem v těžké životní situaci.

Takhle bude vypadat Nákladové nádraží Žižkov. Přesídlí sem kino Ponrepo

25. 2. 2020 | /VIZUALIZACE/ Memorandum o vzájemné spolupráci s cílem konverze Nákladového nádraží Praha-Žižkov, jak se oficiálně jmenuje dokument s plány na oživení památkové chráněné budovy ze třicátých let minulého století a jejího okolí, bylo v pátek slavnostně podepsáno. Stalo se tak po šesti letech, kdy vzniklo podobné memorandum. Objekt bývalého nákladového nádraží na Žižkově se má stát centrem budoucí nové čtvrti. Nové sídlo zde najde Národní filmvový archiv (NFA). ...

Letiště reaguje na strach z koronaviru. Cestující z Itálie mají speciální brány

25. 2. 2020 | Letiště Praha od úterý přijalo v souvislosti s výskytem nákazy koronaviru v Itálii nové provozní opatření. Pro všechny přílety z Itálie jsou na pražském letišti Václava Havla vyčleněny speciální příletové brány, takzvané gaty, kterými budou do terminálu vystupovat pouze cestující z Itálie. Těmito gaty nebudou vystupovat žádní jiní cestující z jiných destinací.

Aby se mohly firmy lépe na tendry připravit. Praha ukázala plán velkých zakázek

25. 2. 2020 | Hlavní město sestavilo a zveřejnilo na webu plán letošních městských zakázek, které přesáhnou hodnotu dvaceti milionů korun.

Den malých obcí – informace od nepovolanějších

25. 2. 2020 | Kongresový sál výstaviště PVA v pražských Letňanech je dnes již po několikáté hostitelem konference Dny malých obcí, oblíbeného setkání starostek a starostů se zástupci rezortních ministerstev nad aktuálními tématy, které se týkají především menších obcí. Akce, která se vždy uskuteční dvakrát ročně na dvou místech v ČR, se koná již po třiapadesáté.

Náměstí Borise Němcova. Ruské velvyslanectví mění adresu. Provokuje Praha?

25. 2. 2020 | Bubenečské náměstí, které obklopuje ruskou ambasádu, oficiálně ponese jméno Borise Němcova, a to už od čtvrtka. Slavnostního aktu se přesně pět let po smrti opozičního politika zúčastní i jeho dcera Žanna.

Léčbu onkologických pacientů ve FN Motol zkracují nové ozařovací přístroje

24. 2. 2020 | /VIDEO/ Od února jsou pacienti, kteří podstupují ve FN Motol v rámci své onkologické léčby radioterapii, ozařováni prostřednictvím moderního přístrojového vybavení. Během rozsáhlé rekonstrukce byly postupně vyměněny tři lineární urychlovače.

Praha chce za zábor kvůli mariánskému sloupu milion. Skandální, zlobí se opozice

24. 2. 2020 | Vypadá to, jako by představitelé hlavního města vzkázali akademickému sochaři Petru Váňovi, jenž se desítky let snaží o obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí: „Sloup si klidně postavte. Ale nebude to zadarmo!“ Společnost pro obnovu Mariánského sloupu musí totiž za zábor při stavbě zaplatit městské firmě Technická správa komunikací (TSK) zhruba milion korun. Váňa přitom po dokončení repliky barokního sloupu, který byl stržen v roce 1918 jako symbol habsburské nadvlády, své dílo v odh ...

Tramvaje s „fousem“ se přiblížily americkým vzorům. Vozy T2 se vrátily do Prahy

24. 2. 2020 | Už za dva týdny se budou moci cestující svézt renovovanými tramvajovými vozy typu T2, které se vyráběly na přelomu padesátých a šedesátých let minulého století v pražských podnicích Tatra Smíchov (vozová skříň, podvozky) a ČKD Stalingrad (elektrická výzbroj). Retro tramvaje se vrací po téměř 56 letech do ulic metropole, budou jezdit na nostalgické lince číslo 23. Dopravní podnik hlavního města (DPP) „té-dvojky“ v pátek slavnostně pokřtil. ...

Nová knihovna v Michli otevře za týden

24. 2. 2020 | Nová pobočka Městské knihovny v Michli přivítá první návštěvníky přesně za týden. Dvoupatrová knihovna vznikla po rok trvající modernizaci za 33 milionů korun v prostorách historického objektu Občanské záložny a dostala jméno Jezerka.

Materiál pro Barrandovský most se poveze po vodě. Oprava potrvá do roku 2025

24. 2. 2020 | Dlouho plánovaná velká rekonstrukce Barrandovského mostu začne podle posledního rozpisu pražské Technické správy komunikací (TSK) letos v červnu. Završit by se pak měla v roce 2025. 

Z pronájmu do svého. Hlavní město chce získat nový pozemek pro Zoo Praha

23. 2. 2020 | Pražští radní projednali návrh na odkup pozemku za necelé tři miliony korun. Ten leží mezi areálem zoologické zahrady a pozemky České zemědělské univerzity v Praze a Zoo Praha si jej dlouhodobě pronajímá pro potřeby zvířat. Odkupem by tak zoo scelila své pozemky a navíc by byla mnohem jednodušší údržba tohoto, pro veřejnost nepřístupného, prostoru. Záměr musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Opravy silnic i kolejí. Řidiče čekají na východě Prahy potíže

23. 2. 2020 | Dopravní omezení na Poděbradské a současně na Sokolovské potrápí od příštího týdne řidiče projíždějící přes Vysočany. Vzhledem k tomu, že obě ulice jsou hlavními a paralelními spojnicemi z Libně do Hloubětína a na Černý Most, lze očekávat na obou místech komplikace.

V roce 1968 emigroval, v Německu vyvinul přístroj pro hledání ropy

22. 2. 2020 | Geolog a planetolog Jiří Březina se vrátil do rodné Prahy po padesáti letech strávených v emigraci. O svém neobyčejném životě vyprávěl žákům základní školy Břečťanová na Zahradním Městě, kde nyní žije.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
02:12:18 | 27.02.2020Od zájezdu do oblastí s koronavirem můžete odstoupit, radí ministerstvo

Čeští zákazníci, kteří si zakoupili od cestovní kanceláře zájezd do postižené oblasti koronavirem, mohou podle občanského zákoníku odstoupit od smlouvy bez zaplacení storno poplatků. Ovšem pouze v případě, pokud v místě pobytu, nebo v jeho ...

Začíná sezóna rotavirů. Dětští praktičtí lékaři podporují hrazení očkování proti této infekci

26.02.2020 | Zpravodajství

Zvracení, průjem, horečka, dehydratace - s těmito příznaky rotavirové infekce ročně skončí v nemocnici asi 4 000 malých dětí. Nejčastěji právě v tomto ...

Realitní zprostředkovatelé radí, na co dát pozor při koupi domu na klíč

26.02.2020 | Další

Koupě domu na klíč může být snadnou cestou k vysněnému bydlení. Ale i zde se dají najít úskalí. Zkušení realitní makléři společnosti CENTURY 21 radí, ...Čtvrtek 27.2.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.