ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Starostu Prahy 4 vystřídala Michalcová z ANO. Štěpánek: Koalice přeběhlíků

24. 4. 2019 | Středeční jednání zastupitelstva čtvrté pražské městské části otřáslo vedením radnice. Politici v tajném hlasování rozhodli o odvolání starosty Petra Štěpánka (Zelení) a většiny radních. „Přežil“ nakonec pouze Josef Svoboda (KDU-ČSL) z koaličního hnutí Společně pro Prahu 4, který podpořil návrh opozice. Zastupitelé pak zvolili novou starostku Irenu Michalcovou, politička z dosud opozičního hnutí ANO dostala 23 z celkem 45 hlasů. Lidovecký rebel Svoboda byl zvolen místostarostou. Teď už bývalý st ...

SPD chystá demonstraci proti EU, vystoupí Ortel. Budou i dvě protiakce

24. 4. 2019 | V centru Prahy se ve čtvrtek uskuteční několik protestů. V horní části Václavského náměstí se bude konat demonstrace proti „diktátu Evropské unie“, kterou pořádá hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Proti této akci uspořádají oponentní platformy další dvě shromáždění na náměstí Míru a ve spodní části Václavského náměstí. Centrum metropole bude pod zvýšeným dohledem policie.

Aby se neopakovala Husitská. Magistrát se snaží koordinovat uzavírky

24. 4. 2019 | /INFOGRAFIKA/ Investoři letos nahlásili magistrátu celkem 163 stavebních akcí s negativním dopadem na dopravu. Dopravní omezení v metropoli přinese i dalších 22 sportovních a kulturních událostí.

Drahý návrat tramvají na Václavské náměstí: Musí se zkoumat strop metra

23. 4. 2019 | Po více než čtyřiceti letech se má vrátit tramvajový provoz na pražské Václavské náměstí. Mezi budovami Národního muzea už dokonce vyrostly koleje. Vybudování 600 metrů dlouhé trati spojující Vinohradskou třídu s centrem hlavního města by podle odhadu pražského dopravního podniku (DPP) mělo stát 262 milionů korun. Ale to není všechno.

Praha plánuje opravu Libeňského mostu, vyjde na půl miliardy korun

23. 4. 2019 | Kloknerův ústav při ČVUT dokončil novou studii, jak by měla probíhat oprava Libeňského mostu. Stavba, která se měla původně zbourat, zůstane zachována díky nástupu nové koalice na pražský magistrát.

Velikonoční veselí v Zoo Praha vystřídal smutek. Lvíče se narodilo mrtvé

23. 4. 2019 | /FOTOGALERIE/ Během Velikonočního pondělí v areálu pražské zoologické zahrady zavládla příjemná jarní atmosféra, zvířata si užívala pestrou nadílku, malí i velcí návštěvníci se usmívali radostí a do toho všechny hřálo slunce. O den později však dobrá nálada poklesla. Lvice indická jménem Ginni po umělé inseminaci bohužel porodila mrtvé mládě.

Internet zdarma v metru? Pražané se ho jen tak nedočkají

23. 4. 2019 | Metropole ustupuje od snahy pokrýt stanice metra bezplatnou sítí wi-fi. Prioritou má být naopak co nejrychlejší pokrytí mobilním signálem. Cestující se ho dočkají údajně do tří let.

Diabetička zkolabovala na chodníku. Strážník jí pomohl a pohlídal děti

23. 4. 2019 | Informaci o kolapsu ženy vedoucí dítě a kočárek v Kladrubské ulici v pražských Letňanech převzalo operační středisko městské policie v pondělí krátce po poledni. Hlášení přišlo od zdravotnické záchranné služby, která žádala o součinnost. Strážník, vykonávající dohled u nedalekého přechodu pro chodce, dorazil na místo za dvě minuty.

Pamětníci vzpomínají. Za Stalina v záchodu skončili spolužáci ve vězení

23. 4. 2019 | Pamětník Jiří Podlešák byl v 50. letech jedním z účastníků vykonstruovaného procesu Stříteský a spol. StB v rámci něj obvinila 24 lidí. V komunistickém žaláři skončili i někteří nezletilí.

Náměstí Jana Palacha se dočká úprav? Je zde řada kritických míst, tvrdí Praha

22. 4. 2019 | Pražský magistrát dokončuje projektovou dokumentaci k rekonstrukci náměstí Jana Palacha v centru metropole. Do konce roku by Praha měla získat územní rozhodnutí a v příštím roce připraví dokumentaci pro stavební povolení a soutěž na dodavatele. Plány úprav tohoto prostoru přitom existují už od roku 2002.

Sedmero bezpečné jízdy na koloběžce: Buďte ohleduplní a neparkujte u domů

22. 4. 2019 | Americká bikesharingová firma Lime, která v Praze provozuje elektrokoloběžky, vydala společně s organizací BESIP sedm pravidel bezpečné jízdy na těchto strojích. Společnost chce mezi uživateli šířit podobnou osvětu během celé právě startující sezóny.

Mláďata působí bezbranně. Ale pozor! Neuvážená pomoc jim spíše uškodí

22. 4. 2019 | Velikonoční svátky se odehrávají v takřka letní atmosféře, volné dny sváděly k procházkám do přírody. Jelikož je sezóna mláďat v plném proudu, tak lidé snadno mohou narazit na malá ptáčata, zajíce či srnčata. Lesy hl. m. Prahy však varují, že neodborná pomoc může vést i ke smrti zvířete.

Nejvytíženější českou plavební komoru čeká na podzim odstávka kvůli opravám

21. 4. 2019 | Plavební komora Praha Smíchov bude v říjnu a listopadu pro provoz uzavřená. Povodí Vltavy (PVL) chystá opravy kamenného zdiva a technologického zařízení (výměnu horních stavítek) v celkové hodnotě zhruba osm milionů korun. Informoval o tom web Zdopravy.cz.

Cyklistická sezona se rozjíždí na plné obrátky. Jste připraveni?

21. 4. 2019 | Slunné a teplé počasí letošního jara přímo vybízí cyklisty k prvním letošním vyjížďkám. Po zimě je ale potřeba jízdní kolo důkladně zkontrolovat a oživit si také základní bezpečnostní pravidla jízdy po cyklostezkách a veřejných komunikacích. Vždyť jde o bezpečnost a také o život. Jen loni zahynulo na silnicích 38 cyklistů, o rok dříve 44.

Deficit sladké vody je větší hrozba než oxid uhličitý. Řešení však existuje

20. 4. 2019 | Deficit sladké vody je větší hrozba než zvyšující se koncentrace oxidu uhličitého z průmyslu a dopravy. Na území Česka prší a odtéká stále stejně vody, ale přesto jí ubývá. Důvodem je její vypařování kvůli kácení stromů, pěstování špatných plodin a špatnému zemědělství. Na konferenci Města budoucnosti propojené internetem věcí pořádané Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) v Praze to řekl architekt a člen mezinárodního projektu Smart Biotic Pump Hynek Gloser. Řešením jsou ...

Dopravní podnik zprovoznil velkokapacitní odstavné kolejiště tramvají Hostivař

20. 4. 2019 | Více než tři kilometry kolejí na ploše větší než fotbalové hřiště přibylo do tramvajové sítě Prahy. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve čtvrtek spustil do provozu velkokapacitní odstavné kolejiště pro  tramvaje v areálu Ústředních dílen v Hostivaři, které pojme 60 vozů 15T nebo 120 vozů T3. Stavbu zrealizoval DPP vlastními silami v rekordním čase 5 měsíců. Náklady na stavbu činily cca 150 mil. Kč, dotací na ni přispěl Magistrát hl. m. Prahy. ...

Peníze za spádovost. Obec Vestec přispěje na opravu základní školy na Chodově

20. 4. 2019 | Praze 11 chybí peníze na rekonstrukci, Vestci zase základní škola. Obě městské části se proto rozhodly spolupracovat a problém vyřešily dohodou o spádovosti. Vestec přispěje jihoměstské radnici 50 miliony korun na rekonstrukci budovy starochodovské školy a výměnou za to se stane spádovou pro děti z Vestce.

Vršovické nádraží propojí s centrem Prahy první čtyřkolejná trať v Česku

20. 4. 2019 | Modernizace nádraží v pražských Vršovicích je součástí rekonstrukce trati mezi pražským hlavním nádražím a Hostivaří. V úseku vznikne první čtyřkolejná trať v Česku a dvě nové zastávky Praha Eden a Praha Zahradní Město. Zrušena bude zastávka Praha Strašnice. Termín dostavby je stanoven na podzim 2021.

V Zoo Praha se urodilo. Letos hlásí již téměř dvě stovky nových mláďat

20. 4. 2019 | Od začátku roku se v pražské zoo zatím narodilo nebo vylíhlo 188 mláďat. O Velikonocích zve na speciální komentované krmení.

Výluka umožnila zrakově znevýhodněným důkladně prozkoumat metro

19. 4. 2019 | Nevidomí a zrakově znevýhodnění lidé měli v pátek možnost v rámci instruktáže „Nevidomí v metru“ prozkoumat zázemí pražského metra. Díky výluce části trasy C si mohlo ve stanici Budějovická přibližně 150 osob prohlédnout kolejiště a vlakovou soupravu.  

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
04:12:18 | 25.04.2019Zákon o realitním zprostředkování prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně ČR

Poslanci během dnešního jednání schválili v prvním čtení nový zákon o realitním zprostředkování. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová chce touto změnou zkvalitnit vztahy mezi realitními zprostředkovateli a jejich klienty a přiblížit podmínky ...

Na rozhodnutí o odvolání si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl

23.04.2019 | Z regionu

Na rozhodnutí o odvolání v silniční agendě si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl. Je to sice mnohonásobně déle, než stanoví zákon, ale takový j ...

Integrovaný regionální operační program má k dispozici v aktuální výzvě 2,5 miliardy na zateplení bytových domů

23.04.2019 | Z regionu

Vlastníci bytových domů, společenství vlastníků jednotek a bytová družstva mohou stále získat dotace na zateplování bytových domů. IROP (Integrovaný r ...Čtvrtek 25.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.