ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

V centru Prahy přibudou zákazy vjezdu, Dlouhá mezi nimi není

26. 6. 2019 | /INFOGRAFIKA/ Dlouhá ulice na Starém Městě zůstane nejméně přes léto průjezdná. K nočním víkendovým zákazům vjezdu se radnice Prahy 1 v nejbližší době nevrátí.

Mariánský sloup jako Stalinův pomník? Omluvte se, žádá kardinál primátora

25. 6. 2019 | Kardinál Dominik Duka se ostře ohradil proti slovům pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), kterými srovnal úsilí o obnovu mariánského sloupu v Praze s možnou snahou o návrat Stalinova pomníku na Letnou. Primátor srovnání použil v médiích před několika dny. Duka mu napsal 20. června dopis, ve kterém ho jako pražský arcibiskup a primas český i jako bývalý politický vězeň žádá, aby se za svá slova omluvil. Dnes svůj dopis primátorovi zveřejnil Duka na svém webu. ...

Konec jednoho dopravního pekla. Českobrodská ulice byla otevřena

25. 6. 2019 | /VIDEO, INFOGRAFIKA/ V předstihu o několik dní dokončila Technická správa komunikací opravu Českobrodské ulice v Běchovicích a v úterý 25. června ji znovu zcela zprovoznila řidičům. Kromě nové vozovky na ní v rekonstruovaném úseku postavila tři nové mosty a osm zastávek MHD. Dokončila tak rekonstrukci této části páteřní komunikace.

Místo parkoviště „obytné náměstí“. Praha upraví prostor před magistrátem

25. 6. 2019 | Pražští radní schválili na pondělním zasedání vypracování studie úprav Mariánského náměstí. Prostor, kudy politici chodí denně do práce a kde je nyní většina místa vyhrazena pro parkování aut, se má změnit. Počítá se rovněž s omezením dopravy.

Na Bohdalci a v okolí najde domov a práci 26 tisíc lidí

25. 6. 2019 | /INFOGRAFIKA/ Původní urbanistická studie v lokalitě Bohdalec – Slatiny počítala dokonce až s 35 tisíci obyvateli. Současné vedení radnice Prahy 10 chce však intenzitu plánované výstavby snížit.

200, 258, 283, 400… Kolik tisíc lidí na Letné demonstrovalo proti Babišovi?

24. 6. 2019 | Odhady počtu protestujících občanů na pražské Letné proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a požadujících nezávislost justice se výrazně liší. Přesná čísla asi nikdo nezíská, ale mobilní operátor T-Mobile zveřejnil ještě v neděli večer nový odhad - 283 tisíc demonstrantů.

Kam bude jezdit metro? Praha plánuje další linky, propojí je s vlaky

24. 6. 2019 | Teprve minulý týden pražští radní se s úsměvem chopili náčiní a zahájili geologický průzkum stavby metra D z Pankráce do Písnice. A už v pondělí schválili novou strategii rozvoje pražské sítě podpovrchové dopravy. Další linky by podle studie, kterou vypracuje magistrátní Institut plánování a rozvoje (IPR Praha), mohly být v budoucnu propojeny se železniční tratí.

U hřiště Vozovna v pražské Stromovce klíčí nový trávník. Provoz je omezen

24. 6. 2019 | Pracovníci Lesů hl. m. Prahy, příspěvkové organizace magistrátu, začali během června s obnovou trávníku v okolí dětského hřiště Vozovna v Královské oboře Stromovka nedaleko stejnojmenné restaurace. Návštěvníci tak musejí počítat s částečnými omezením provozu.

Pražští pamětníci vzpomínají. Lidé na barikádách na mě volali: Běž domů!

24. 6. 2019 | Pan Jiří Jeřábek si pamatuje příjezd Němců do Prahy 15. března 1939. Jako chlapec přišel tehdy s rodiči na Václavské náměstí. „Bylo ošklivě, padal mokrý sníh. Nechápal jsem, proč ženy brečí a muži vyděšeně koukají,“ vzpomíná. „Mezi výzbrojí wehrmachtu jsem poznal i zabavené československé tanky. Němci totiž na těch svých tehdy neměli žádné maskování,“ dodává.

Co a jak změnit? Radnice stále častěji nechávají rozhodovat obyvatele

24. 6. 2019 | /INFOGRAFIKA/ Přibývá radnic, které zapojují do svých rozvojových plánů místní občany. Než projekt rozjedou, chtějí slyšet jejich názor. Stalo se tak například při úpravě parku na Žižkově, zavedení parkovacích zón v Praze 10, revitalizaci sportoviště v Hlubočepích či kvůli rozvoji Točné. Tyto projekty sice naplánovaly radnice, ale chtěly slyšet i názor místních, jichž se změny dotknou. Proto uspořádaly veřejná setkání. ...

Na Letné se sešlo čtvrtmilionu demonstrantů. Babiš: Nerozumím jim

23. 6. 2019 | /VIDEO/ Na Letenskou pláň v Praze se podobně jako během listopadové revoluce před třiceti lety sjeli občané z celé republiky. Podle organizátorů protestu ze spolku Milion chvilek pro demokracii šlo o největší demonstraci od roku 1989. Premiér Andrej Babiš (ANO), proti němuž je hněv davu namířen, stále nechápe, proč lidé vyšli do ulic. Babiš hájil také svou ministryni spravedlnosti Marii Benešovou. Další masový protest proti Babišově vládě se chystá při listopadovém výročí pádu komunistického rež ...

Knihovna, bistro i hudební divadlo. Co bude s oblouky Negrelliho viaduktu?

23. 6. 2019 | /VIZUALIZACE/ Vedení Prahy chystá na další plán na budoucí využití městského prostoru. Po dokončení rozsáhlé rekonstrukce Negrelliho viaduktu, kterou provádí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), by se měly jeho oblouky proměnit v kreativní místo. Velké změny čeká také okolí mostu, v Karlíně přibydou nová parkovací stání.

Vyhodili šéfa protestů proti Babišovi ze školy? Studium přerušil, tvrdí fakulta

23. 6. 2019 | Blíží se vyvrcholení série demonstrací proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) a jeho ministrům v čele s šéfkou resortu spravedlnosti Marií Benešovou. Ještě než se deseti- nebo možná statisíce lidí z celé republiky sejdou na masovém protestu na pražské Letné, musí předseda pořádajícího spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář odrážet dezinformační útoky. Mináře se teď zastali pracovníci Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde organizátor akcí proti Babišovi studoval. ...

První snůšky „veterinárních včel“. Med z Prahy oproti venkovskému obstál

23. 6. 2019 | Hlavní město tradičně láká spíše na historické památky, ale v centru metropole se - pro mnohé překvapivě - vyskytují rovněž včelí úly. Na střešní terase budovy ústředí Státní veterinární správy (SVS) jich bylo před rokem instalováno pět. Odborníci ze Státního veterinárního ústavu Praha (SVÚ) vyšetřili med z historicky první snůšky „veterinárních včel“. A pražský produkt vyhověl při všech testech.

Čilý ruch na pražské Letné. Přípravy na demonstraci jsou v plném proudu

22. 6. 2019 | /FOTOGALERIE/ Na Letenské pláni v Praze vrcholí přípravy na nedělní demonstraci za nezávislou justici. Iniciativa Milion chvilek pro demokracii, která protestní shromáždění organizuje, očekává, že svůj nesouhlas s premiérem Andrejem Babišem a ministryní spravedlnosti Marií Benešovou přijdou vyjádřit až dvě stovky tisíc lidí.

Kvestorka ČZU Jana Vohralíková bude na podzim jmenována kancléřkou Senátu

22. 6. 2019 | Kvestorka České zemědělské univerzity v Praze Jana Vohralíková nastoupí na pozici vedoucí Kanceláře Senátu. Organizační výbor Senátu souhlasil s návrhem předsedy Jaroslava Kubery na její jmenování, které proběhne 1. září 2019.  

KRÁTCE: Sedmička chce být ekologičtější. Zaměří se na obnovitelné zdroje

22. 6. 2019 | Zastupitelé Prahy 7 rozhodli o tom, že napříště bude radnice nakupovat energie jen s garancí původu z obnovitelných zdrojů.

Na okraji Prahy vyroste nový park. Nabídne beach volejbal i brouzdání ve vodě

22. 6. 2019 | Lidé v Modřanech si budou moci užívat volný čas v novém parku. Již příští rok na jaře se u zastávky Tylova čtvrť otevře nová rekreační plocha s lavičkami, dětským hřištěm, cvičebními prvky a místy pro grilování.

Demonstrace na Letné má být největší i nejdražší. Ale ne poslední

22. 6. 2019 | Iniciativa Milion chvilek pro demokracii chystá na zítřek největší protestní shromáždění v demokratické éře Česka. Demonstrace za nezávislou justici se uskuteční na Letenské pláni.

Zavádění chytré technologie uzavře pobočky městské knihovny skoro na celé léto

22. 6. 2019 | /INFOGRAFIKA/ Pražská městská knihovna, která má po hlavním městě téměř 50 poboček, připravuje samoobslužné koutky. V nich si mohou čtenáři půjčit tituly i bez asistence knihovníka. Nová technologie také umožní umístění chytrých regálů pro půjčování knih do míst, kde pobočky chybí. 

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
06:12:37 | 26.06.2019Dovolené a nezabezpečené domovy nahrávají zlodějům. V loňském roce napáchali nejvíce škod v Jihočeském kraji a v Praze

Letní měsíce nahrávají zlodějům. Lidé odjíždějí na dovolené a své byty a domy nechávají často nezabezpečené a bez dozoru. Zloději to vědí a v tento čas jim každoročně začínají žně. Jen během loňských prázdnin napáchali celkové škody po vloupání za ...

Pro stavební povolení na jeden úřad, vláda schválila věcný záměr nového stavebního zákona

25.06.2019 | Zpravodajství

Jeden úřad, jedno razítko, jedno povolení. A navíc jedno úložiště dat a jeden výklad stavebního práva. Vláda v pondělí 24.6. schválila věcný záměr nov ...

Přes 8 tisíc lidí navštívilo v rámci dnů otevřených dveří úspěšné projekty podpořených z evropských fondů

24.06.2019 | Z regionu

Ministerstvo pro místní rozvoj během května až září pořádá sérii dnů otevřených dveří projektů podpořených z evropských fondů. Proběhlých šesti dnů ot ...Středa 26.6.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.