ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Potvrzeno: Oprava Libeňského mostu začne na jaře letošního roku

20. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Most, který se nikdy pečlivěji neopravoval, se konečně dočká. Dlouho připravovaná rekonstrukce Libeňského soumostí začne na jaře. Jako první se postaví provizorní lávka pro pěší a cyklisty. Samotná mostní konstrukce přijde na řadu až za dva roky. Vše má být hotovo do pěti let.

Zemědělci u Jesenice zapálili slámu, protestovali proti změnám dotací

20. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Zemědělci ve čtvrtek nedaleko Jesenice u Prahy zapálili kupu slámy na protest proti změnám v nastavení dotací. Kolem místa happeningu projelo 30 troubících traktorů. Akce se účastnilo zhruba 50 lidí, velkou část tvořili novináři. Zástupci zemědělských organizací na ní vyjádřili nesouhlas s připravovanými změnami a vyzvali vládu k jednání. "Nechceme zemědělce rozdělovat na malé a velké," prohlásil prezident Agrární komory Jan Doležal. ...

Jsme na pokraji sil, varují učitelé. Počty pozitivních testů ve školách rostou

20. 1. 2022 | Nemocní učitelé i asistenti pedagogů. Unavení rodiče. Žáci a studenti, kteří jsou často nemocní, pravidelně v karanténě a jen občas ve škole. Taková je realita na mnoha základních i středních školách v metropoli.

Sníh zasypal Prahu i Středočeský kraj. Zimní bouřka, vysvětlili meteorologové

20. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Prahou a středními Čechami se ve čtvrtek dopoledne prohnala sněhová vánice. Sněžení části obyvatel udělalo radost, na druhou stranu nadělalo problémy řidičům a cestujícím. Viníkem je zimní bouřka.

Nepotřebuješ? Daruj. Nepotřebné věci lze poslat dál ve sběrných dvorech

20. 1. 2022 | Dosavadní tři re-use pointy v městských sběrných dvorech patří mezi „první vlaštovky“ takzvané cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství. Město chce Pražany popíchnout k opravám starých věcí, jejich výměně nebo darování dalším uživatelům.

PODÍVEJTE SE: Třicet metrů pod zemí. Metro D má základ přestupní stanice

20. 1. 2022 | /REPORTÁŽ/ Deník se vypravil do třicet metrů hluboké šachty, která se stane přestupní stanicí linek metra D a C na Pankráci. Po dokončení tam bude procházet 120 tisíc lidí denně. Geologický průzkum metra D je už hotový, stavět by se mohlo začít na jaře.

Radní Zábranský se smál úbytku katolíků. Nacher mu sečetl poslance za Piráty

19. 1. 2022 | "Svatá válka" se spustila na sociální síti Twitter. Římskokatolickou církev totiž nemá příliš v lásce pražský radní Adam Zábranský (Piráti) a na sociální síť napsal radostný příspěvek o poklesu počtu věřících, kteří se k ní hlásí. A nezapomněl ani na usmívajícího se smajlíka.

Spolupráce TOP 09 a STAN má namále. Spojeným silám pro Prahu hrozí rozvod

19. 1. 2022 | Komunální volby budou sice až na podzim, nyní už je však téměř jisté, že Spojené síly pro Prahu, tedy hnutí STAN a TOP 09 do nich společně nepůjdou. Dlouhodobě nespokojen je se současnou magistrátní koalicí ve složení Piráti, Praha sobě, Spojené síly pro Prahu (STAN+TOP 09) předseda posledního uskupení Jiří Pospíšil. Svou partaj by raději viděl v tandemu s opoziční ODS.

Ze 3000 obyvatel dvojnásobek? Začíná se stavět projekt Nový Zeleneč

19. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Rozlehlý rezidenční areál vyroste v průběhu několika následujících let na okraji Zelenče, obce ležící při severovýchodní hranici Prahy v sousedství Horních Počernic. Ponese název Nový Zeleneč a do míst, kde nyní žije zhruba 3 200 obyvatel, by mohl přivést další tři tisíce rezidentů.

Grand hotel Evropa: Winton odsud plánoval záchranu židovských dětí

19. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Dlouho se mu podle majitele říkalo Hotel Šroubek. Pod nenápadným jménem se však za první republiky ukrýval přepychový podnik. Pohledy chodců na Václavském náměstí už dobrých 115 let přitahuje především jeho impozantní secesní fasáda. V současné době se majitel budovy snaží navrátit zašlou slávu i jejím interiérům.

PODÍVEJTE SE: Opravený vestibul metra na Knížecí bude do konce roku galerií

19. 1. 2022 | Vestibul metra Na Knížecí se proměnil v galerii. Město s dopravním podnikem a Galerií hlavního města Prahy zde pořádá výstavu Minulá budoucnost. Jejím hlavním tématem je pražské metro a ve zrekonstruovaných vitrínách přímo ve vestibulu si cestující budou moci vystavená díla prohlédnout až do konce letošního roku.

Petice volá po zalévání psích loužiček. Budeme venčit s lahvemi v rukou?

19. 1. 2022 | Internetem koluje pozoruhodná petice. „Konec smradu! Ať pejskaři nosí láhev s vodou a pomočená místa pokropí,“ nazval facebookovou výzvu s možností připojení podpisů autor Miroslav Semecký. Pražský sochař a bloger, který žije částečně na Kanárských ostrovech, se inspiroval právě ve Španělsku, kde existují vyhlášky o povinném spláchnutí psí moči octovou vodou v téměř třiceti městech včetně Barcelony. ...

Osmdesátileté provizorium je u konce. Hasičská stanice v Holešovicích otevřela

18. 1. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ V roce 2019 demolice, v září 2021 kolaudace, leden 2022 konečně otevření. Hasičská stanice v Argentinské ulici v Holešovicích je v provozu.

Praha bojuje proti šmejdům s energiemi. Připravuje nařízení a vydá zákaz

18. 1. 2022 | Na trhu s energiemi se po konci firmy Bohemia Energy a dalších dodavatelů loni na podzim začaly rojit nové podivné firmy. Cílí především na bývalé klienty zkrachovalých dodavatelů a nabízejí jim zdánlivě výhodnější podmínky pro odběr plynu a elektřiny. Takzvaní energošmejdi obcházejí domácnosti osobně.

Praha má mustr pro příspěvky developerů, dokument vznikal několik let

18. 1. 2022 | Vedení hlavního města schválilo Metodiku spoluúčasti investorů na rozvoji Prahy. Několik let vznikající dokument přináší samosprávám vzorová pravidla pro dohody s developery o jejich podílu na budování veřejné infrastruktury v nových čtvrtích.

OBRAZEM: Raudnitzův dům využijí senioři a učitelé. Opravy vyšly na 134 milionů

18. 1. 2022 | Historicky cenná budova takzvaného Hlubočepského zámku prošla rekonstrukcí za skoro 134 milionů korun. Klasicistní Raudnitzův dům budou obývat senioři, kteří budou mít k dispozici i zázemí pro pečovatelskou službu a ordinaci praktického lékaře.

PODÍVEJTE SE: Elektrobus už vozí cestující. Zatím obsluhuje tři linky

18. 1. 2022 | Pražský dopravní podnik premiérově nasadil v pondělí 17. ledna na linku číslo 213 nový elektrobus Škoda E’CITY.

Dívky utekly z lounské léčebny, jednu našla policie, druhá se vrátila sama

17. 1. 2022 | Policie požádala veřejnost o pomoc při pátrání po dvojici mladistvých dívek. Společně utekly v neděli 16. ledna odpoledne z vycházky od Dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Jednu se podařilo v pondělí 17. ledna v pořádku najít, druhá přišla domů o pár dnů později.

Odstřelit medvěda u Boleslavi by byl trestný čin, říká šéf ZOO. A nabízí pomoc

16. 1. 2022 | /ANKETA/ Mladý medvěd hnědý, po kterém na základě svědectví jednoho myslivce celou neděli pátrá policie, včetně vrtulníku s termovizí, je podle zákona o ochraně přírody kriticky ohrožený druh. Jeho bezdůvodné usmrcení by tak podle ředitele ZOO Tábor bylo trestným činem. Možným řešením je podle něj naspání šelmy a její umístění v některé zoologické zahradě, ať už u nás nebo jinde v Evropě.

Hřib je prý TOP 5 primátor. Jenže nikdo neví, kdo a jak ho do žebříčku vybral

16. 1. 2022 | Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) zveřejnil o víkendu na sociálních sítích, že byl vybrán mezi TOP 5 primátorů v Evropě. Ocenění mu udělila webová stránka Mayors of Europe. Jenomže není vůbec jasné, kdo web spravuje nebo jak se pětice starostů a primátorů vybírala. Navíc celý projekt reprezentují fotografie lidí stažené z fotobank. Poradkyně primátora odmítá, že by za umístění v žebříčku Praha něco platila. ...

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
18:12:30 | 20.01.2022Zpravodajství ČelákoviceDnes.cz

Ministerstvo životního prostředí: Použité samotestovací sady patří do černých popelnic

S aktuálně platnými opatřeními proti epidemii koronaviru bude opět končit v odpadu více samotestovacích sad, zejména kvůli testování zaměstnanců firem. V důsledku toho vzniká a bude vznikat množství i kontaminovaného odpadu. Ministerstvo životního ...

Omikron zvyšuje ve Středočeském kraji počty nakažených. Situace v nemocnicích je však stabilní

Výrazný nárůst pozitivně testovaných na COVID-19 dokládá, že převážila varianta omikron. Aktuální situaci projednal Krizový štáb Středočeského kraje v ...

SZÚ: Potvrzené reinfekce covidem-19 přesáhly na konci roku dvanáct tisíc případů

Z průběžné analýzy dat vyplývá, že v České republice od začátku pandemie do konce prosince 2021 evidujeme celkem 12 207 potvrzených opakovaných sympto ...

V Kralupech hořel panelový dům. Hasiči zachránili 25 osob

V sobotu 15. ledna v 18.27 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje oznámení o požáru v sedmipatrovém panelovém d ...

Nelegální migrace v ČR stoupá, policie zadržela vloni přes 11 tisíc osob

V období od 1. 1. 2021 do 31. 12. 2021 bylo zjištěno celkem 11 170 osob při nelegální migraci na území České republiky. V porovnání s rokem 2020 došlo ...Čtvrtek 20.1.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.