ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pražský deník - zprávy

Z regionu

Pražský deník - zprávy Zdroj: Pražský deník - zprávy |

Za velkého zájmu veřejnosti rozsvítili na Staroměstském náměstí strom

26. 11. 2022 |  /VIDEO, FOTOGALERIE/ Do Prahy se po dvouleté přestávce vrátily trhy a na Staroměstské náměstí proběhlo slavností rozsvícení vánočního trhu. Ani jedno loni a předloni nebylo kvůli pandemii koronaviru možné uspořádat. Zcela naplněné náměstí potvrdilo velký zájem veřejnosti.

Živý přenos po celý advent. Staroměstské náměstí budete mít jako na dlani

26. 11. 2022 | Destinační management Prague City Tourism spustil živou streamovací službu ze Staroměstského náměstí. Kamera umístěná na věži radnice zabírá, jak se prostranství mění a připravuje na očekávané vánoční trhy, rozsvícení stromku a zahájení adventu.

Squatteři obsadili prázdný dům ve Strašnicích. Po dohodě odešli

26. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty (ODS) v sobotu obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum. Na místo přišli kolem poledne, následně dorazili i policisté a zástupci Prahy 10, která má budovu ve správě. Po několikahodinovém vyjednávání nakonec squatteři souhlasili, že budovu opustí výměnou za to, že se s jejich zástupci starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS) sejde a budou jednat o po ...

Podívejte se: Do Prahy dorazil advent. Na náměstích začínají vánoční trhy

26. 11. 2022 | Před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí se objevily prodejní stánky s vánoční výzdobou. Lidé se u nich mohou dozvědět více o činnosti neziskových organizací a městských společností. Nechybí zde vánoční strom, pódium s kulturním programem, tradiční svařák a ani možnost přispět na dobrou věc. V sobotu začaly vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí.

Dopravní fakulta se středoškolákům pochlubila leteckým simulátorem i železnicí

26. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala pro studenty středních škol novou kampaň Rozhýbej budoucnost. Součástí byl i den otevřených dveří na fakultě v pátek 25. listopadu.

Pražská plynárenská zdraží plyn. Zákazníci budou platit zastropované ceny

25. 11. 2022 | Energetická společnost Pražská plynárenská zvýší od začátku příštího roku ceny u svého základního tarifu Standard, a to v průměru o 11,2 procenta. Zákazníci tak budou platit zastropované ceny. U ostatních tarifů se ceny měnit nebudou. Informovala o tom Pražská plynárenská, která patří mezi největší tuzemské dodavatele energií, plynem a elektřinou zásobuje zhruba 425.000 odběrných míst.

Video, foto: Vánoční sběratelský veletrh nabídne i unikátní irské známky

25. 11. 2022 | Vánoční veletrh Sběratel se koná v pátek 25. listopadu a v sobotu 26. listopadu v Praze. Prostory hotelu Olympik obsadili sběratelé známek, mincí, pohlednic či plakátů.

Spory, zmatky, 18 hodin jednání. Pražští zastupitelé zvolili jen výbory

25. 11. 2022 | Pražští zastupitelé v noci na pátek na pokračování své ustavující schůze ustavili 14 výborů a zvolili jejich členy. Předcházelo tomu asi 18 hodin jednání doprovázených řadou přestávek a zmatků.

Podívejte se: Pro rodiny nemocných dětí postavili nový dům v motolské nemocnici

25. 11. 2022 | V areálu Fakultní nemocnice v Motole ve čtvrtek slavnostně otevřeli první český Dům Ronalda McDonalda. Nabídne zázemí a ubytování až 21 rodinám dětí dlouhodobě se léčících či hospitalizovaných právě v tamní nemocnici. Rodiče a sourozenci tak budou jen pár kroků od malého pacienta a jemu se tak dostane jejich podpory každý den.

Zastupitelé schválili průběžný návrh rozpočtu. Vyhnou se rozpočtovému provizoriu

24. 11. 2022 | Praha by mohla podle prvního průběžného návrhu příští rok hospodařit s příjmy 99,65 miliardy Kč a výdaji 104,88 miliardy. Oproti letošku mají být vyšší příjmy i výdaje, které ovlivní růst cen energií či mezd. Příjmy ovlivní inflace. Rozdíl příjmů a výdajů vyrovnají mj. peníze od státu. Na investice je vyčleněno asi 20,2 miliardy, kam ale peníze půjdou, rozhodne až nové vedení města.

Obří seznamka v Kongresovém centru: tisíce dětí hledají tu pravou střední školu

24. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Přesvědčit osmáky a deváťáky, že zrovna ten či onen obor je pro ně pravý, se snaží více než sto středních škol a učilišť z metropole. V Kongresovém centru v Praze začal veletrh Schola Pragensis, který potrvá do soboty 26. listopadu.

Dvacet tisíc domácností v Praze bylo bez dodávky tepla. Výpadek trval hodiny

24. 11. 2022 | Noční havárie teplovodu ve čtvrtek na několik hodin přerušila dodávky tepla zhruba do 20.000 domácností v jihovýchodní části Prahy. Důvodem byla závada na potrubí. Část odběratelů byla díky záložním zdrojům připojena k teplu už ráno, další části města postupně během dne. Nejdéle, asi do 18:00, čekali na obnovení dodávek lidé ve Vršovicích. Řekl to mluvčí společnosti Pražská teplárenská Marek Pšeničný. ...

Podívejte se: Na Strossmayerově náměstí už svítí vánoční stromek

23. 11. 2022 | Ve středu v podvečer se slavnostně rozsvítil vánoční strom v sedmé městské části na Strossmayerově náměstí. Vystoupili tam Pražské žeště, dětský pěvecký sbor Radost a komorní sbor Vokalion Praha. Na akci jsme se vydali s redakčním objektivem.

Rozšíření Strakonické: Autobusy mají k dispozici téměř šestikilometrový pruh

23. 11. 2022 | Stavbaři z firmy Porr ve středu s týdenním předstihem dokončili práce na rozšíření Strakonické ulice v Praze mezi zastávkou Malá Chuchle a ulicí Mezichuchelská. Rozšíření se dělo v zájmu zřízení autobusového pruhu, který s navazujícími úseky otevřenými letos v květnu nyní na Strakonické měří téměř šest kilometrů. Jde o nejdelší buspruh v Praze. Úsek byl uveden do plného provozu ve středu před polednem. ...

Labyrint hrůzy je zase o kus hezčí. Pod Hlávkovým mostem jsou nová sportoviště

23. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Proměna kdysi nevzhledných a špinavých podchodů u Vltavské a pod Hlávkovým mostem začala už před rokem. Od té doby slouží skateboardistům, lze si tam ale zahrát také basketbal na jeden koš nebo lézt na boulderingové stěně. Další etapa se uzavřela včera.

Video, foto: V Praze se po dvouleté přestávce otevřou největší vánoční trhy

23. 11. 2022 | V Praze se po dvouleté přestávce otevřou vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí. V loňském i předloňském roce se kvůli koronaviru nekonaly. Dva největší trhy v Praze začnou v sobotu 26. listopadu a potrvají do 6. ledna. Náklady na výzdobu a provoz budou minimální, řekl ve středu 23. listopadu Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je organizátorem trhů.

Přestavba železničního mostu mezi Výtoní a Smíchovem má začít v roce 2026

23. 11. 2022 | /VIZUALIZACE/ Železniční most mezi pražskou Výtoní a Smíchovem bude mít novou podobu, zachována zůstane pouze spodní část stavby s pilíři. Nově bude most tříkolejný a přibude zastávka na Výtoni. Přestavba by měla stát zhruba dvě miliardy korun. Sdělili ve středu 23. listopadu zástupci Správy železnic (SŽ), kteří představili návrh mostu od firmy 2T engineering vzešlý z architektonické soutěže. 

V pražské zoologické zahradě se vylíhla tři mláďata málo známého druhu želv

23. 11. 2022 | /FOTO/ V pražské zoologické zahradě se vylíhla tři mláďata málo známého druhu želv - želvy záhadné. Informoval o tom mluvčí zahrady Filip Mašek. Tento druh želv je v přírodě málo prozkoumaný a jeho populace se podle odborníků zmenšují. Do pražské zahrady se želvy záhadné dostaly před lety ze zásilky zabavené pašerákům v Hongkongu.

Sklady jsou po sbírce opět plné potravin. Do jara zásoby ale nevydrží

23. 11. 2022 | V úterý skončila sbírka jídla pro Potravinové banky, v rámci které mohli zákazníci přispívat při online nákupech potravin. Počet lidí v krizi, kteří potřebují pomoc, ale výrazně stoupl a je možné, že jídlo do celostátní jarní sbírky stačit nebude.

Video, foto: Šikovné ruce a chytré hlavy středoškoláků soutěží v klání robotů

22. 11. 2022 | Čtyři dny a čtyři základní kola Robosoutěže pro střední školy se od úterý 22. listopadu odehrávají na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Soutěží celkem 160 robotických vozítek z lega, která vytvořily studentské týmy z celé republiky.

Zdroj: Pražský deník - zprávy - prazsky.denik.cz
04:11:59 | 27.11.2022Zpravodajství ČelákoviceDnes.cz

Počty humanitárních dávek vyplácených uprchlíkům z Ukrajiny klesají, na trhu práce nacházejí uplatnění

V České republice si od vypuknutí konfliktu do konce října našlo práci téměř 160 tisíc ukrajinských občanů s dočasnou ochranou. Přestože někteří se již vrátili domů, aktuálně jich v tuzemsku pracuje více než 98 tisíc. Počty zaměstnaných ukrajinských ...

Středočeský kraj hodlá řešit domácí násilí systémově. Spolupracovat bude se společností IKEA a koalicí NeNa

Středočeský kraj se zavázal k vytvoření plánu postupné implementace standardů kvality specializovaných sociálních služeb pro oběti domácího a genderov ...

České dráhy poptávají u výrobců vlaků náhradu za soupravy CityElefant

EMU 400 je pracovní název nových souprav, které poptávají České dráhy u výrobců vlaků. Nové jednotky budou čtyřvozové. Výrobci mohou nabídnout plně dv ...

SCCR: Advent ťuká na dveře. Střední Čechy ovládne vánoční atmosféra

Obchody se pomalu zaplavují čokoládovými figurkami, adventními kalendáři a vánočními dekoracemi. Pro někoho začíná období stresu, shonu a shánění dárk ...

Lesy ČR darují dětským zdravotnickým a sociálním zařízením vánoční stromky

Dětským zdravotnickým a sociálním zařízením v celé zemi darují Lesy České republiky vánoční stromky. Smrky a borovice z lesních prořezávek je možné ob ...Neděle 27.11.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.