ČelákoviceDnes.cz
ČelákoviceDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » ČT24 - Česká televize

Celá ČR, zahraničí

ČT24 - Česká televize Zdroj: ČT24 - Česká televize |

Konečná verze auditu Evropské komise potvrzuje střet zájmů premiéra Babiše

30. 11. 2020 | Závěry auditu Evropské komise týkající se českého premiéra Andreje Babiše (ANO) potvrzují jeho střet zájmů. Český překlad konečné verze zprávy ohledně dotací ze strukturálních fondů pro holding Agrofert by Brusel měl zaslat do Česka v lednu. Podle několika europoslanců to v pondělí členům výboru Evropského parlamentu sdělili zástupci Komise. 

Vláda schválila podpůrné covidové programy, na přídavcích na děti se neshodla

30. 11. 2020 | Změnu zákona, která umožní zastupitelstvům krajů a obcí jednat distanční formou, měla na programu na pondělním zasedáním vláda. Ministři se zabývali i výší náhrad za ztrátu výdělku po pracovních úrazech či strategií kybernetické bezpečnosti Česka. Kabinet se věnoval také materiálům souvisejícím s pandemií. Vláda schválila návrh zákona, který umožní medikům v nemocnicích pracovat jako zdravotní sestry. Dosud mohli jen jako sanitáři. ...

Francouzská vláda ustoupila tlaku veřejnosti, stáhla zákon zakazující natáčet policisty

30. 11. 2020 | Francouzská vláda stáhla kontroverzní návrh zákona, který by občany zbavil práva natáčet policisty při akci. Na tiskové konferenci o tom informoval Christophe Castaner, šéf vládní strany Republika v pohybu (REM) ve francouzském parlamentu. Proti návrhu zákona protestovaly v sobotu po celé Francii tisíce lidí.

Moravskoslezský kraj připouští splavnění části Odry jako první části kanálu spojující tři moře

30. 11. 2020 | Zástupci Moravskoslezského kraje jednali s ministerstvem dopravy a Ředitelstvím vodních cest o splavnění Odry od Svinova do polského města Koźle. Vedení kraje připouští, že by souhlasilo se splavněním řeky v tomto úseku, ale za určitých podmínek. Přístav například nemá být v zastavěné části Mariánských Hor a Svinova a stavba nesmí narušit vzácné oderské meandry.

Mladí Češi se utkají v talentové soutěži vážné hudby na ČT. Hodnotí je i Plácido Domingo

30. 11. 2020 | Na první pohled neobvyklé spojení televizní talentové soutěže a klasické hudby přináší projekt Virtuosos. Původně maďarský pořad získal mezinárodní podobu, a tak se jí účastní také talenty z Česka, Slovenska, Polska nebo Srbska. Jednu ze čtyř epizod teď každý pátek přináší ČT art. Finále proběhne 18. prosince.

Začal advent. Na mnoha českých náměstích se rozsvítily vánoční stromy

30. 11. 2020 | Zda se letos rozsvítí vánoční stromy na českých a moravských náměstích, bylo do poslední chvíle velkou otázkou. Epidemie koronaviru výrazně zasáhla do rozhodování radnic, zda tradici udržet. Nakonec se ale všechna velká města rozhodla ji nepřerušit. V jiné situaci jsou naopak vánoční trhy. Některá města je kvůli vládním opatřením razantně omezila, jiné pak úplně zrušila. 

Školy ožily, obchody se chystají na otevření. Skóre PES zůstává na 57 bodech

30. 11. 2020 | Po měsíci a půl ožívají školy. Kromě prvňáků, druháků a deváťáků přišli ráno i žáci všech dalších ročníků základních škol. Třídy se zaplnily i na nižších gymnáziích, i když druhý stupeň zatím funguje jen napůl. Obchody se začaly chystat na čtvrteční otevření. Epidemie covidu-19 momentálně v Česku slábne. Skóre PES zůstalo osmým dnem v řadě na hodnotě 57, která odpovídá zmírnění opatření na třetí stupeň rizika. V neděli laboratoře vyhodnotily pozitivně 1074 testů na nový typ koronaviru – téměř ...

Pražští radní schválili rozpočet, odmítli novou ranvej a omezili reklamu

30. 11. 2020 | Pražští radní v pondělí schválili návrh rozpočtu na příští rok, promítne se do něj i propad příjmů spojený s koronavirovou krizí a případným zrušením superhrubé mzdy. Město se přesto chystá investovat například do výstavby metra D a modernizace vodovodů. Radní projednali i rozšíření nařízení omezujícího venkovní reklamu, naopak odmítli plán výstavby nové ranveje na pražském letišti.

Nejedlý se vrátil z Moskvy, jednal tam s poradcem Putina

30. 11. 2020 | Poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý se vrátil z jednání v Rusku. V Moskvě se setkal s poradcem prezidenta Vladimira Putina Jurijem Ušakovem. Nejedlý to řekl Deníku N. Podrobnosti ke schůzce ale nesdělil. Zápis z ní předal ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi (ČSSD).

Mise splněna, počty pacientů se snižují. Britští zdravotníci odjíždějí z Brna domů

30. 11. 2020 | Tým šesti britských zdravotníků končí svoji misi ve Vojenské nemocnici Brno. Měli za úkol pomáhat se zvládáním epidemie covidu-19. Několik týdnů působili na pozici zdravotních sester a vypomáhali na oddělení, kde jsou právě covid-19 pozitivní pacienti.

V Dole Lazy se těžilo černé uhlí 130 let, uzavřen byl před rokem

30. 11. 2020 | Na Dole Lazy v Orlové na Karvinsku, kde před rokem skončila těžba černého uhlí, stále pracuje zhruba 60 lidí. Ti se starají o zajišťovací provoz a bezpečnost dolu. Před rokem v místě pracovalo přibližně 350 lidí. Firma je tehdy nepropouštěla, zaměstnanci z Lazů buď šli do hornického důchodu, nebo byli přesunuti do jiných provozů na Karvinsku. Současní pracovníci udržují v provozu těžní zařízení, zajišťují větrání, kontrolují ovzduší a zároveň se podílejí na přípravě lokality pro budoucí úplné ...

„Trumpova“ zeď hned tak nezmizí, píší New York Times. Po volbách se tempo stavby skoro zdvojnásobilo

30. 11. 2020 | Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v posledních týdnech před koncem svého mandátu zvyšuje tempo výstavby zdi na jižní hranici USA s Mexikem. Ta byla před čtyřmi lety jedním z hlavních republikánových předvolebních slibů. Demokrat Joe Biden, který podle projekcí Trumpa nahradí od 20. ledna v Bílém domě, již dříve prohlásil, že výstavbu nových úseků zastaví, jeho poradci však naznačují, že se nová vláda nechystá mnohasetkilometrovou bariéru bourat. Zeď tak zřejmě zůstane na míst ...

Prezident požádal kontrarozvědku o seznam ruských špionů, píše iRozhlas. Podle opozice je to bezpečnostní riziko

30. 11. 2020 | Prezident republiky Miloš Zeman požádal Bezpečnostní informační službu (BIS), aby mu dodala seznam jmen ruských špionů v Česku, českých spolupracovníků ruských tajných služeb a informace o operacích ruských tajných služeb v ČR. Napsal to web Českého rozhlasu iRozhlas.cz s odkazem na tři zdroje. Pražský hrad žádost o informace od kontrarozvědky nekomentoval, podle bezpečnostních expertů by BIS jejím splněním mohla ohrozit svoji činnost. Opozice hovoří o bezpečnostním riziku. ...

Nový koronavirus

23. 1. 2020 |

Liberec zvažuje kandidaturu na Evropské hlavní město kultury. Zájem má i Broumov či Brno

30. 11. 2020 | Liberec zvažuje kandidaturu na Evropské hlavní město kultury pro rok 2028. Rozhodnout se chce na základě zpracovávané strategie kultury, ta by měla být hotová v příštím roce. Informoval o tom v pondělí primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj). Primátor předpokládá, že o kandidatuře rozhodnou nejpozději v roce 2022.

Německo chce uvolnit přes Vánoce protiepidemická opatření. Rusko začalo očkovat vlastní vakcínou

30. 11. 2020 | Už 19. prosince mají začít v Německu vánoční prázdniny, vláda počítá s tím, že uvolní částečně opatření proti šíření koronaviru, pokud počty nakažených začnou klesat. Vyzývá proto Němce, aby součásná opatření dodržovali. Italská vláda naopak zvažuje, že o Vánocích bude dál platit noční zákaz vycházení i další opatření proti šíření koronaviru. Rusko mezitím začalo očkovat vakcínou Sputnik V. Tamní úřady tvrdí, že látka dosahuje účinnosti 92 procent při ochraně lidí před nemocí covid-19.  ...

Největší zájem byl při Black Friday o hračky a elektroniku. E-shopům prudce rostly tržby

30. 11. 2020 | Tuzemským e-shopům vzrostly během uplynulé slevové akce Black Friday tržby oproti loňsku v průměru o 42 procent, oproti letošními dennímu průměru pak až o 134 procent. Nejvíce rostl zájem o prodej hraček či elektroniky. Nápor na servery internetových obchodů se pak zvýšil zhruba dvojnásobně.

V USA schválili první přípravek, který pomáhá dětem s onemocněním způsobujícím předčasné stárnutí

30. 11. 2020 | Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil léčbu, která by mohla pomoci dětem se vzácným genetickým onemocněním, které způsobuje předčasné stárnutí. Nezachrání je, ale může jim prodloužit život.

V příštím roce zřejmě vznikne Státní hygienická služba. Mohla by zavřít školy i zakázat akce

30. 11. 2020 | Ministerstvo zdravotnictví připravuje novelu o ochraně veřejného zdraví, která centralizuje krajské hygienické stanice pod Státní hygienickou službu. Ústřední orgán bude moci například zavřít školy, obchody či zakázat akce, podobně jako jsou zakázané v současné době kvůli nouzovému stavu a nařízením vlády. Podléhat bude hlavnímu hygienikovi, který je náměstkem ministra zdravotnictví. Norma by měla platit od července příštího roku. Krajské hygienické stanice měly dosud pravomoci formulované obe ...

Dva z největších poskytovatelů finančních informací pro Wall Street se spojí. Jde o největší letošní fúzi

30. 11. 2020 | Americký poskytovatel finančních informací S&P Global převezme zhruba za 44 miliard dolarů (asi 960 miliard korun) firmu IHS Markit. Transakce, která se uskuteční formou výměny akcií a která zahrnuje i převzetí dluhu, spojí dva z největších poskytovatelů finančních informací pro Wall Street. V letošním roce je to největší fúze, uvedla v pondělí agentura Reuters.

Zdroj: ČT24 - Česká televize - ceskatelevize.cz
18:14:38 | 30.11.2020Zpravodajství ČelákoviceDnes.cz

Středočeské jízdné chce nové vedení kraje zrušit s koncem roku

S ohledem na vývoj pandemické situace a propad daňových příjmů kraje o více než dvě miliardy korun, hledá nové vedení kraje finanční úspory. Patří k nim i návrh na zrušení projektu Středočeského jízdného, který byl určen pro žáky, studenty, učně a ...

V krajích začíná postupná obnova regionální dopravy

Vzhledem k částečnému uvolnění některých vládních opatření proti šíření epidemie COVID-19, zejména postupnému obnovování prezenční formy výuky ve škol ...

Ministerstvo financí: Samosprávy budou mít dostatek financí na své investice

Územní samosprávní celky budou mít i letos dostatek finančních prostředků na realizaci svých investičních aktivit. Současná vláda v současnosti rekord ...

Na budovách nemocnic ve všech krajích se u příležitosti Giving Tuesday rozsvítí Světlo lékařům

Pandemie koronaviru negativně ovlivňuje životy nás všech. Největší tlak je ale bezesporu kladen na zdravotníky a lékaře, kteří pracují téměř nepřetrži ...

Zpráva OECD navrhuje zvyšování věku odchodu do důchodu po roce 2030

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) potvrdila správný směr Ministerstvem práce a sociálních věcí připravované důchodové reformy. To ...Pondělí 30.11.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.